Szkoła promująca zdrowie

Nasze gimnazjum od 2009 r. ubiega się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Staramy się promować zdrowy styl życia w szkole i poza nią.
W organizacji imprez zaangażowana jest cała społeczność szkolna tzn. uczniowie, wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz chętni rodzice. Dbamy o zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Organizujemy mitingi prozdrowotne, festyny, warsztaty dla uczniów i rodziców, zajęcia terenowe i inne formy aktywności fizycznej. Chcemy dobrze funkcjonować w szkole i w domu. Wiemy jak utrzymać dobrą kondycję i jak zdrowo żyć.

Uczniowie i nauczyciele propagują zdrowy tryb życia nie tylko w murach naszej szkoły, ale również poza nią.

Robiąc gazetki, które poruszają tematy związane ze zdrowiem i umieszczając je na szkolnym holu, chcemy uświadomić młodzież i uczulić na problemy XXI wieku.

Współpraca to nasza mocna strona. Zawsze znajdą się chętni do pomocy.

Jedna z naszych klas zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Winiary. Pod okiem kucharza i dietetyka poznawali tajniki zdrowej i kolorowej kuchni.

Potyczki klas pierwszych są jedną z wielu sportowych atrakcji w naszej szkole.

Nasze gimnazjum promuje sportowy tryb życia, a przecież sport to zdrowie.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego zawsze są przygotowani na udzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

Coroczne zawody z pierwszej pomocy pozwalają doskonalić nasze umiejętności w tej dziedzinie.

„Wstąp po zdrowie” to impreza miejska promująca zdrowy styl życia,  w której co roku jesteśmy współorganizatorami.

Najzdolniejsi z naszej szkoły mogą się zmagać w konkursach plastycznych. Prace prezentowane są na szkolnym korytarzu.

„Jedz smacznie i zdrowo” to hasło przewodnie kolejnej akcji promującej zdrowie. Tym razem było to wyróżnienie w konkursie Winiary.

Klasa II a była bardzo podekscytowana wizytą mobilnej kuchni i chętnie brała udział w zajęciach przygotowanych przez dietetyków i kucharzy.

Pomysłem na wykorzystanie słonecznej pogody były zajęcia terenowe. Wycieczka rowerowa była ciekawym elementem poznawania bliżej przyrody.

Trasa wycieczki prowadziła nad jedno z mazurskich jezior. Po chwilowym odpoczynku zaczęliśmy identyfikować zebrane po drodze „dary natury”,które potem umieściliśmy w zielnikach.

Gimnazjum nr 1 to szkoła wolna od agresji i przemocy. Uczniowie przygotowali wystawę plakatów pod hasłem ,,Stop agresji”.

Różnorodność prac była ogromna, wszystkie były bardzo interesujące i kreatywne. Jury wyłaniając zwycięzcę konkursu, miało ciężki orzech do zgryzienia.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wystawiali Jasełka Bożonarodzeniowe dla dzieci jednego z działdowskich przedszkoli.

Podczas tegorocznego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt uczniom towarzyszyły niezapomniane emocje.

Jako uczniowie Gimnazjum nr 1 możemy powiedzieć śmiało, że jesteśmy zadowoleni z warunków jakie gwarantuje nam nasza szkoła. Budynek w którym przebywamy około 35 godzin tygodniowo jest naszym drugim domem. Na korytarzach panuje tak miła atmosfera, że chodzenie do szkoły sprawia nam przyjemność.

Co jakiś czas odwiedza nas miły Pan z PCK który prowadzi kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowuje w ten sposób zawodników do konkursu.

Jak mówią „Sport to zdrowie”, a zdrowia nigdy za wiele. Są w naszej szkole uczniowie, dla których sport jest pasją, dlatego został ogłoszony konkurs na Sportowca Roku. Wygrani za swoje umiejętności sportowe otrzymali zasłużone statuetki.

Wstąpiliśmy do projektu pt. „Szkoła promująca zdrowie” ponieważ nasza szkoła niezwykle dba o porządek i harmonię w naszym szkolnym życiu.

W naszej szkole o agresji mówi się bardzo dużo. Nauczyciele uświadamiają nas o skutkach i przyczynach wybuchów agresji. Debata pt. „Stop agresji”, która odbyła się w naszej szkole, pokazała, że nasi uczniowie posiadają rozległą wiedzę na ten temat.

Cyberprzemoc to jeden z problemów, które są poruszane w naszej szkole. Nauczyciele przygotowują lekcje na ten temat, żeby uświadomić nam jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas  w sieci. Oto jedna z lekcji informatyki.

W ramach projektu „Stop agresji” został zorganizowany konkurs o zasadach gry „fair play”. Uczniowie byli niesamowicie przygotowani – od plakatów po stroje. Czekała ich oczywiście za to bardzo atrakcyjna nagroda – zwycięzcy mogli kibicować na powiatowych zawodach rozgrywanych w naszej szkole.

Wiadomości działają w oparciu o system CMS Webman