Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Wymiana ze szkołą w Spremberg

jedynkaW maju młodzież Gimnazjum nr 1 z Odziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie uczestniczyła w kolejnej wymianie międzynarodowej z uczniami ze szkoły w niemieckim Spremberg. W wizycie brało udział dziewiętnastu uczniów, którzy poprzez obcowanie z językiem niemieckim na co dzień mieli możliwość przełamania bariery językowej. Wymiana rozpoczęła się miłym akcentem. Nauczycieli i polską młodzież przywitała burmistrz miasta oraz lokalny artysta, który opowiedział historię miasteczka. Następnie uczniowie zostali zakwaterowani do swoich partnerskich rodzin. Większość z nich znała się już poprzez liczne kontakty poprzez media społecznościowe. Niemieccy nauczyciele przygotowali szereg atrakcji. Przez dwa dni niemieccy i polscy gimnazjaliści brali udział w zajęciach integracyjno – językowych w ośrodku wypoczynkowym, gdzie mogli poznać kulturę, obyczaje i kuchnię regionu. Główna atrakcją wymiany było zwiedzanie Drezna. Młodzież uczestniczyła w koncercie organowym w jednym z kościołów prawosławnych, który historycznie związany był z Polską. Wielkim zainteresowaniem cieszył się późnobarokowy zespół architektoniczny – Zwinger. Zwieńczeniem pięciodniowej wycieczki była wizyta w kompleksie basenów Tropical Island.

Organizacja takiej wymiany wymagała dużo pracy i zaangażowania zarówno ze strony nauczycieli, uczniów jak i rodziców. Jednak zadowolenie i uśmiech na twarzach wszystkich uczestników zrekompensował włożony trud.

Z pewnością pobyt uczniów w Niemczech zmotywował polskich uczestników do doskonalenia umiejętności językowych oraz zwalczania stereotypów.

 

Zobacz galerię zdjęć (98)admin2, 05-06-2017, odsłon: 1128
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.5699