Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

jedynkaNa lekcji historii postanowiliśmy wybrać się całą klasa do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Stwierdziliśmy, że stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest ku temu doskonałą okazją.W dniu 10 maja o godzinie 8:30 autokarem ruszyliśmy do Stolicy. W wyjeździe brali udział uczniowie mojej klasy i kilka uczniów klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Działdowie. O godzinie 11:45 spotkaliśmy się z przewodnikiem i rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Naszą uwagę skupiliśmy przede wszystkim na ekspozycji Drogi do Niepodległości. Zgromadzone w gablotach eksponaty: broń, mundury i przedmioty codziennego użytku pozwoliły nam lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie realia tamtych czasów i wysiłek żołnierza polskiego w walce o Niepodległość naszej Ojczyzny. Na zewnątrz obejrzeliśmy imponującą kolekcję armat, czołgów, wozów bojowych, samolotów i śmigłowców. Ta część muzealnej wystawy szczególnie podobała się naszym chłopcom.

Następnie autokarem przejechaliśmy w pobliże zamku królewskiego, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Przeszliśmy Traktem Królewskim. Dłużej zatrzymaliśmy się przy wystawie plenerowej Symbole Odrodzonej, ustawionej na przeciwko Pałacu Prezydenckiego. Nie uszły naszej uwadze szklane sześciany z reprodukcjami Canaletta. Kolejnym punktem był kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża, gdzie znajdują się prochy wielkich Polaków oraz serca Władysława Reymonta i Fryderyka Chopina. Słuchując muzyki tego najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty, odpoczywaliśmy na ławeczce. Na Plac Piłsudskiego - jednym z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych placów Warszawy - zatrzymaliśmy się przy krzyżu upamiętniającym mszę celebrowaną przez Jana Pawła II w 1979 r. oraz odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. W skupieniu obserwowaliśmy zmianę warty, a następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Po krótkim odpoczynku przy fontannie w ogrodzie Saskim, ruszyliśmy na zwiedzanie starówki. Podziwiając kolorowe, piękne kamieniczki dotarliśmy do symbolu Stolicy – Warszawskiej Syreny.

Około godziny 19 udaliśmy się w powrotna drogę, która przebiegła bez niespodzianek. Do domów dotarliśmy po godzinie 21, ale nikt z tego powodu nie narzekał. Wycieczka nam się bardzo podobała. Już w drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami i przemyśleniami związanymi z miejscami, które odwiedziliśmy. Okazało się, że w naszej klasie są wielbiciele zwiedzania muzeów i miłośnicy pamiątek historycznych. Dlatego postanowiliśmy w najbliższym czasie, jeszcze przed wakacjami, odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 

 

Monika Stryjek - uczennica klasy VII

 

Zobacz galerię zdjęć (7)admin2, 07-06-2018, odsłon: 1001
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0162