Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły

Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Wizyta w niemieckiej szkole w Spremberg

Wymiana SprembergW dniach 26-30 września 2011 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły po raz kolejny uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej i odwiedzili swoich kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły niemieckiej w Spremberg. Nasza młodzież wraz z opiekunami przez tydzień mieszkała w domach niemieckich kolegów.Podczas trwania wymiany uczestnicy mieli okazję zwiedzić Berlin i Spremberg z okolicami. Najwięcej atrakcji dostarczyła uczniom wizyta w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. W pobliskiej stadninie koni czekały na nich przejażdżki konne oraz przejażdżki bryczką. Młodzież uczestniczyła również w spływie kajakowym rzeką Spree. Oprócz atrakcji turystycznych nasi gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli niemieckich, zajęciach sportowych oraz korzystali z pracowni komputerowej. Ostatnim punktem wizyty był pożegnalny grill i dyskoteka.
Nasza współpraca polsko-niemiecka jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu z strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, naszego gimnazjum oraz rodziców. Zaangażowanie i zadowolenie uczniów biorących udział w wymianie motywuje nas do kontynuowania współpracy ze szkołą w Spremberg. Realizacja programu stwarza możliwość poznania kultury, obyczajów i historii naszego zachodniego sąsiada. Daje również możliwość zaprezentowania dziedzictwa kulturowego Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Warmii i Mazur. Pobyt w domach niemieckich kolegów  motywuje młodzież do nauki języków obcych i daje możliwość porozumiewania się nimi w życiu codziennym. Wspólne spotkania kształtują postawę tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
Współpraca ze szkołą w Spremberg została zapoczątkowana przez nauczycieli języka niemieckiego p. Anetę Wojsyk-Cepowicz i p. Małgorzatę Powodzińską. W trakcie pobytu w Niemczech młodzieżą opiekował się również p. Andrzej Tomporowski. Nauczycielom i młodzieży życzymy kolejnych udanych wyjazdów.

 

Zobacz galerię zdjęć  (12)admin, 12-10-2011, odsłon: 1137
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0206