Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły

Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Wizyta gości z Dobrzynia

jedynkaW minionym tygodniu w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie gościli uczniowie wraz z nauczycielami ze szkoły partnerskiej z Dobrzynia nad Wisłą. Gimnazjaliści z Kujaw byli w naszej szkole już po raz drugi.Pierwsza wizyta obyła się w 2014 roku i zakończyła się rewizytą naszej młodzieży w malowniczo położonym miasteczku niedaleko Zelewu Włocławskiego. Gimnazjaliści mili okazję poznać historię miasta, uczestniczyli w przygotowanych przez miejscowe gimnazjum zajęciach. Zapoznali się z legendą o pierwszej polskiej studentce Nawojce, która według podań pochodziła właśnie z Dobrzynia nad Wisłą.  Działdowscy gimnazjaliści uczestniczyli również w zajęciach windsurfingu, z którego słynie ten region. Mieli okazję zobaczyć, jak przygotowuje się dobrzyński klub, z którego pochodzi dwukrotny olimpijczyk – Łukasz Przybytek. 

Spotkania te tak się spodobały młodzieży i nauczycielom, iż postanowiliśmy nawiązać stałą współpracę partnerską z dobrzyńskim gimnazjum.

Postanowiliśmy przybliżyć gościom nie tylko atrakcyjną placówkę, ale również walory naszej malowniczej miejscowości. W trakcie pobytu dobrzyńska młodzież miała okazję uczestniczyć w montażu słowno – muzycznym z okazji  XVI Dnia Papieskiego przygotowanym przez panią Mariolę Chabińską oraz młodzież naszej szkoły. Młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje talenty instrumentalne, jaki i wokalne. Po apelu czekała na gości słodka przekąska. Gimnazjaliści zwiedzili budynek szkoły, po czym udali się na lekcje przygotowane przez panie E. Michalską, W. Brzozowską oraz A. Wojsyk – Cepowicz. Nauczycielki  zaprezentowały innowacyjne metody pracy oraz nowe techniki wykorzystywane w procesie edukacyjnym.

Po  zajęciach udaliśmy się na spacer po naszym mieście. Zwiedzili Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, dziedziniec zamku, park Jana Pawła II. Na koniec wizyty goście bawili się w kręgielni. Uczniom bardzo podobało się nasza stuletnia szkoła, podziwiali tradycje i obyczaje gimnazjum, panujące wśród naszej młodzieży. Miasto również wzbudziło w nich nieskrywany zachwyt. 

Na wiosnę 2017 roku planowana jest rewizyta w partnerskim gimnazjum. Sądzimy, że projekt ten przyniesie wymianę ciekawych doświadczeń, promowanie działalności edukacyjnej obu szkół oraz promocję miasta. Młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu historii i kultury średniowieczyzna na ziemiach polskich, gdyż oba miasta łączy tradycja jagiełłowa.

 

Emilia Michalska

 

Zobacz galerię zdjęć (51)admin2, 03-11-2016, odsłon: 959
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.1635