Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Sukces z okazji 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

jedynkaW dniu 5 kwietnia 2018 r. w Olsztynie uczniowie z działdowskiej „Jedynki” wzięli udział w III etapie XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Tematyka konkursu związana jest z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i obejmuje lata 1887-1922. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski i historii powszechnej oraz wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1887-1922, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki, falerystyki, literatury, muzyki i pieśni, a także malarstwa historycznego.   

Laureatami etapu wojewódzkiego w tym wyjątkowo trudnym konkursie zostali: Filip Świniarki (VII klasa szkoły podstawowej) i Aleksandra Szczechowicz (III klasa gimnazjum) i oni będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie. Ola została zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej, obejmującej historię i wiedzę o społeczeństwie. Zwolnienie z części egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem przez uczennicę najwyższego wyniku z egzaminu. Gratulujemy! W tym prestiżowym konkursie uczniowie działdowskiej „Jedynki” triumfują już po raz szósty.

Radość z sukcesu młodych działdowskich historyków wyraził Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, który w specjalnym liście gratulacyjnym życzył im sukcesów na etapie centralnym. Również burmistrz miasta Działdowa, na ręce nauczyciela przygotowującego uczniów do konkursu, pana Dariusza Piotrowicza, złożył gratulacje i życzył uczniom zwycięstwa na szczeblu centralnym. 

 

Dariusz Piotrowicz

 

Zobacz galerię zdjęć (1)admin2, 14-05-2018, odsłon: 1047
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0180