Spotkanie autorskie z panią Renatą Buczyńską

jedynakW dniu 17 maja 2018 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły odbyło się spotkanie uczniów klasy IV naszej szkoły z regionalną poetką Renatą Buczyńską.

Pani Renata Buczyńska – laureatka konkursów poetyckich, zadebiutowała w 1992 r. Jej utwory ukazywały się w licznych almanachach poezji. W swoim dorobku ma dwa tomiki poezji „Skrzydeł nie porzucaj…” (2009) i „Alergia na paPierze” (2013) oraz „Wiersze emocjonalne”. Spotkania z twórcami działającymi na terenie regionu, działaczami kultury, ciekawymi ludźmi w szkolnej bibliotece odbywają się już rokrocznie i cyklicznie od 1998 r. Cieszą się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem wśród uczniów do dnia dzisiejszego. Spotkania zostały zorganizowane m.in. z Krzysztofem Tabaczką, Renatą Samoraj, Hanną Jolantą Wiśniewską, Bogumiłem Kuźniewskim, Anną Czuraj–Struzik, Bogumiłą Stachowiak, Anną Onichimowską, Andrzejem Walaskiem, Ewą Sotomską, Maryną Skurpską.

Autorka podczas spotkania z dziećmi zaprezentowała swoją najnowszą książkę „Wierszyki do oglądania”. Do każdego utworu czytanego przez poetkę wyświetlana była fotografia autorstwa Beaty Gołębiewskiej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wierszyków.

Poetka przybliżyła również działalność kulturalną Działdowskiej Kuźni Słowa, której przewodniczy oraz opowiedziała o Powiatowych Wieczorach z Poezją. Autorka na zakończenie odpowiadała na pytania dzieci oraz wpisała się do kroniki biblioteki szkolnej.

Katarzyna Różycka

admin2, 06-06-2018, odsłon: 119