Spotkanie autorskie z p. Barbarą Kosmowską

jedynkaW dniu w MBP odbyło się spotkanie ze znakomitą pisarkę Barbarę Kosmowską, absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pani Kosmowską jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników oraz laureatką pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za Teren prywatny. Jej powieść dla nastolatek Buba wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, Pozłacana rybka dostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a Kolorowy szalik nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Za powieść Niezłe ziółko otrzymała nagrody Książka przyjazna dziecku i Żółta ciżemka. W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości. Podczas spotkania była możliwość zakupu książki i otrzymania dedykacji i autografu.

Katarzyna Różycka

admin2, 14-10-2018, odsłon: 1089