Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Rekolekcje wielkopostne

jedynkaW dniach od 27-29 marca młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Ks. Pawła Kotlińskiego ze Zgromadzenia Salezjańskiego. Przez trzy dni, o godz. 8.00 rano, uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną. Podczas kazań zostali zachęceni, by w swoim życiu pozbyć się tego co ich zniewala, co jakby zaśmieca ich wnętrza i poprzez sakrament pokuty i pojednania, z Jezusem, zacząć wszystko od nowa. Aby głębiej przeżyć ten czas, w czasie Eucharystii włączyli się także w posługi liturgiczne- czytali Pismo Święte, modlitwę wiernych, komentarze, a także przygotowali i przynieśli dary.

Pierwszego dnia rekolekcji, po spotkaniu w kościele, uczniowie klas pierwszych pisali „Konkurs Biblijny” sprawdzający ich wiedzę religijną oraz wiedzę z Pisma Świętego. Następnie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, które prowadził Pan Andrzej Piasecki z Gdańska. Mówił on o negatywnym wpływie narkotyków i dopalaczy. Młodzież, zakładając gogle wykorzystywane w profilaktyce antyalkoholowej, mogła pod opieką prowadzącego zajęcia spróbować jazdy na quadach. Dla niektórych osób było wielkim zaskoczeniem, że ich koncentracja, opanowanie i widzenie wielu przedmiotów było zaburzone. Młodzież obejrzała również film, który pokazywał zachowanie się i reakcje młodych ludzi po zażyciu dopalaczy oraz jakie mogą być skutki brania używek.

Klasy trzecie, w tym dniu, uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami szkół średnich. Zapoznały się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, aby wybrać właściwą i od września rozpocząć naukę w wymarzonej przez siebie placówce.

28 marca, po spotkaniu w Kościele, uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach pt.: ”Komunikacja rówieśnicza”. Zajęcia prowadzone były przez Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Działdowie - Natalię Tomczak i Ewelinę Panek. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z komunikacją werbalną i niewerbalną. Uczestniczyła w zabawach komunikacyjnych. Ćwiczenia te doskonaliły m.in. zdolność aktywnego słuchania, a także pozwoliły poznać komunikaty: „TY”, „JA”. Dzięki tym zajęciom uczniowie nauczyli się w jaki sposób prawidłowo kształtować relacje z rówieśnikami oraz jak właściwie porozumiewać się z bliskimi.

Trzeciego dnia rekolekcji, uczniowie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania oraz z nowym nastawieniem do życia, w czwartek powrócili na zajęcia.


Mariola Chabińska

 

Zobacz galerię zdjęć (55)admin2, 04-04-2017, odsłon: 1171
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0490