Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły

Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
Twoje konto
Sondy
Użytkownicy
Wyszukiwarka
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Partnerzy

 

Gazeta Działdowska
Tygodnik Działdowski

 


Rekolekcje wielkopostne

jedynkaW dniach od 27-29 marca młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Ks. Pawła Kotlińskiego ze Zgromadzenia Salezjańskiego. Przez trzy dni, o godz. 8.00 rano, uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną. Podczas kazań zostali zachęceni, by w swoim życiu pozbyć się tego co ich zniewala, co jakby zaśmieca ich wnętrza i poprzez sakrament pokuty i pojednania, z Jezusem, zacząć wszystko od nowa. Aby głębiej przeżyć ten czas, w czasie Eucharystii włączyli się także w posługi liturgiczne- czytali Pismo Święte, modlitwę wiernych, komentarze, a także przygotowali i przynieśli dary.

Pierwszego dnia rekolekcji, po spotkaniu w kościele, uczniowie klas pierwszych pisali „Konkurs Biblijny” sprawdzający ich wiedzę religijną oraz wiedzę z Pisma Świętego. Następnie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, które prowadził Pan Andrzej Piasecki z Gdańska. Mówił on o negatywnym wpływie narkotyków i dopalaczy. Młodzież, zakładając gogle wykorzystywane w profilaktyce antyalkoholowej, mogła pod opieką prowadzącego zajęcia spróbować jazdy na quadach. Dla niektórych osób było wielkim zaskoczeniem, że ich koncentracja, opanowanie i widzenie wielu przedmiotów było zaburzone. Młodzież obejrzała również film, który pokazywał zachowanie się i reakcje młodych ludzi po zażyciu dopalaczy oraz jakie mogą być skutki brania używek.

Klasy trzecie, w tym dniu, uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami szkół średnich. Zapoznały się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, aby wybrać właściwą i od września rozpocząć naukę w wymarzonej przez siebie placówce.

28 marca, po spotkaniu w Kościele, uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach pt.: ”Komunikacja rówieśnicza”. Zajęcia prowadzone były przez Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Działdowie - Natalię Tomczak i Ewelinę Panek. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z komunikacją werbalną i niewerbalną. Uczestniczyła w zabawach komunikacyjnych. Ćwiczenia te doskonaliły m.in. zdolność aktywnego słuchania, a także pozwoliły poznać komunikaty: „TY”, „JA”. Dzięki tym zajęciom uczniowie nauczyli się w jaki sposób prawidłowo kształtować relacje z rówieśnikami oraz jak właściwie porozumiewać się z bliskimi.

Trzeciego dnia rekolekcji, uczniowie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania oraz z nowym nastawieniem do życia, w czwartek powrócili na zajęcia.


Mariola Chabińska

 

Zobacz galerię zdjęć (55)admin2, 04-04-2017, odsłon: 299
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Sondy
Twoim zdaniem mijające wakacje były:
Za krótkie
Za długie

Wyniki
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0131