Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Noc Bibliotek

jedynka

W dniu 3 czerwca w bibliotece Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły Działdowie uczniowie po raz pierwszy brali udział w akcji Noc Bibliotek. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako instytucje kultury.Tegoroczne hasło akcji to Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia.

 

Tym ma być też biblioteka – przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi, którym tak jak i nam wolno być sobą. Temu wszystkiemu sprzyja akcja Noc Bibliotek.

 

Specjalnie też na tą noc przygotowaliśmy dla swych czytelników wiele niespodzianek i atrakcji.

Impreza rozpoczęła się grą francuską dotyczącą literatury i biblioteki. Uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły, które rywalizowały ze sobą odpowiadając na przygotowane pytania. Numery do pytań zostały rozmieszczone w różnych miejscach w budynku szkoły.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy gry zakładki do książek. Następnie wszyscy świetnie bawiliśmy się podczas kalamburów oraz kolorowania rysunków. Akcję zakończyliśmy seansem filmowym. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 

Ta magiczna noc  konkursów i niespodzianek z pewnością dostarczyła niezapomnianych wrażeń uczestnikom i organizatorom. Wszystkich, tych których w tym roku zabrakło, zapraszamy za rok. Szczególne podziękowania kierujemy do Księgarni ABC – sponsora nagród.

 

Katarzyna Różycka

 

Zobacz galerię zdjęć (9)admin2, 12-06-2016, odsłon: 1156
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0156