Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Nasze miasto i szkoła podczas wymiany zagranicznej

jedynkaW Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie w dniach 14-18 maja odbyła się wizyta dziewiętnastu niemieckich uczniów i dwóch opiekunów ze szkoły partnerskiej BOS ze Spremberg. 

 
Uczniowie w ramach wymiany mieli okazję nawiązać nowe kontakty oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc naszego regionu.  Po przyjeździe goście zostali powitani polskich uczniów i  ich rodziców, potem odpoczywali po długiej podróży u rodzin. Następnego dnia odbyła się wycieczka do Torunia, gdzie zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem, odwiedziliśmy toruńskie planetarium oraz Muzeum Piernika. Wieczorem na Wielkiej Żuławie spędziliśmy wspólnie czas przy kolacji, grach i zabawach integracyjnych. W środę po śniadaniu i przeprawie promem na ląd spacerowaliśmy nad jeziorem w Iławie oraz wróciliśmy pociągiem do Działdowa. Popołudniu w MDK-u odbyły się również zajęcia integracyjne, quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i Polsce oraz projekcja filmu w języku niemieckim.  Kolejny dzień to dzień projektów i zajęć w naszej szkole oraz zapoznanie niemieckich gości z budynkiem szkoły, kompleksem sportowym i gronem pedagogicznym. Po zajęciach wspólnie zwiedziliśmy firmę Dekorglass, Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Razem bawiliśmy się na kręgielni. Organizacja takiej wymiany wymaga dużo pracy i zaangażowania zarówno ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców. Jednak zadowolenie i uśmiech na twarzach wszystkich uczestników rekompensują włożony trud. To przedsięwzięcie nie zostałoby zorganizowane bez wsparcia finansowego rodziców i instytucji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży - powiedziały organizatorki - Aneta Wojsyk- Cepowicz i Małgorzata Powodzińska.

Z pewnością pobyt uczniów niemieckich w Polsce zmotywował naszą młodzież  do doskonalenia umiejętności językowych oraz zwalczania stereotypów.

 

Zobacz galerię zdjęć (11)admin2, 06-06-2018, odsłon: 798
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie

Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt 25.10.2011

Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0158