Jagiełłowy Festiwal Fantastyki KrólKon

jedynka

To już trzeci raz w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły odbył się KrólKon Jagiełłowy Festiwal Fantastyki. Impreza została zorganizowana 27 maja i przeznaczona była dla wszystkich mieszkańców Działdowa. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg interesujących atrakcji.

Każdy chętny mógł sprawdzić swój cel na strzelnicy broni Air Soft Guns, którą przygotowali miłośnicy militariów z naszej szkoły. Smocza Szkoła Fechtunku z Działdowa zorganizowała warsztaty walk bronią białą oraz pokazy walk rycerskich w pełnym uzbrojeniu. Bardzo popularne okazało się stoisko z grami planszowymi przygotowane przez sklep Marajo oraz wrocławskie Stowarzyszenie Druga Runda, gdzie można było nauczyć się grać w ponad 100 różnych gier planszowych. Dla osób biorących udział w festiwalu przygotowany został również poczęstunek w postaci grilla. Tradycją Festiwalu KrólKon stało się przygotowanie pamiątkowego panelu graffiti, który został zawieszony w sali gimnastycznej.

KrólKon jest imprezą cykliczną, która zdobywa coraz większą popularność, zapewniając zabawę dla całych rodzin. Wszystkich fanów fantastyki i nie tylko organizatorzy zapraszają w przyszłym roku na kolejną edycję.

Podczas festiwalu odbyły się również dni otwarte nowopowstającej Szkoły Podstawowej nr 1. Rodzice i uczniowie zostali oprowadzeni po całej placówce, zapoznali się z zapleczem dydaktycznym, mieli okazję zobaczyć sale lekcyjne, salę gimnastyczną oraz kompleks boisk sportowych. Nauczyciele przygotowali krótkie zajęcia z fizyki, chemii, matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego przedstawili spektakl pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

admin2, 05-06-2017, odsłon: 331