Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły

Absolwenci

 

absolwenci

2002-2012

Menu strony
Aktualności
Galeria zdjęć
Do pobrania
Dane szkoły
Kontakt
O szkole
Statut i inne dokumenty
Podręczniki
Tygodniowy rozkład zajęć
Kalendarz roku szkolnego
Prace uczniów
Projekty edukacyjne
Spotkania z rodzicami
Zajęcia pozalekcyjne
Nauczyciele
Historia
Absolwenci
Ubezpieczenie uczniów
Duplikaty dokumentów
Inspektor Ochrony Danych
Wynajem pomieszczeń
Zamówienia publiczne (oferty)
Rok dla Niepodległej

Logo biblioteki

Historycy Jedynki w Paryżu

Wieża EifflaW dniach od 14 do 21 września grupa historyków z Działdowa brała udział w wyjeździe edukacyjnym do Francji. Wśród 44 uczestników wyjazdu znaleźli się pedagodzy z Jedynki: Jarosław Zwierz, Dariusz Piotrowicz i Grzegorz Mrowiński. W trackie pobytu nauczyciele realizowali projekt edukacyjny: Rewolucyjne i Napoleońskie Nadzieje Polaków w 220. rocznicę ogłoszenia I Konstytucji Francuskiej.Organizacja wyjazdów edukacyjnych jest tradycją WMODN w Elblągu. Obecny wyjazd był czwartym z kolei i został zorganizowany dla upamiętnienia Konstytucji Francuskiej w 220. rocznicę jej ogłoszenia. Głównym zadaniem uczestników było zapoznanie się z metodą projektu badawczego, którego realizacja jest obowiązkowa w gimnazjach począwszy od 2010 r.
Nauczyciele odkrywali związki rewolucyjnej Francji z postępowym nurtem Polaków „walczących o wolność i niepodległość” w XVIII i XIX w. oraz poznawali możliwości i sposoby wykorzystania wycieczki historycznej do planowania pracy nauczyciela.
Uczestnicy projektu zwiedzili zabytki Akwizgranu (Aachen), Paryża, Reims i Kolonii oraz wybrane zamki nad Loarą. W godzinach wieczornych nauczyciele podzieleni na grupy pracowali nad projektem, poznawali literaturę, źródła, wymieniali się przygotowanymi wcześniej materiałami. Gromadzono dokumentację realizacji projektu, która po powrocie do Polski posłuży do przygotowania końcowej prezentacji.
Tematem projektu realizowanego przez nauczycieli naszego gimnazjum było zaplanowanie wizyty w Pałacu Inwalidów w Paryżu (Hotel des Invalides). Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów centrum Paryża. Ogromny budynek utrzymany jest w stylu klasycystycznym, nawiązującym do budowli rzymskich. Pierwotnie budynek pełnił funkcję przytułku dla żołnierzy – inwalidów, którzy wcześniej aby utrzymać się przy życiu nagminnie kradli lub żebrali. W wybudowanym w XVII w. kościele pałacowym pw. św. Ludwika obecnie znajduje się mauzoleum – miejsce wiecznego spoczynku Napoleona, członków jego rodziny i wielkich dowódców wojskowych Francji. W pozostałych budynkach mieści się muzeum wojskowe.
Ze względu na bogaty charakter wyjazdu, w naszej galerii prezentujemy wybrany materiał fotograficzny dokumentujący realizację projektu.

 admin, 07-10-2011, odsłon: 1301
Dane szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Króla Władysława Jagiełły

13-200 Działdowo

ul. Jagiełły 33

tel./fax 23/ 697-20-58

 

Więcej>>>

Losowo zdjęcie


Biblioteka

Logo biblioteki

Polecamy

Logo SPZ

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0260