Dni otwarte w Jedynce

jedynka

W marcu w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły zakończyła się seria Dni Otwartych przeznaczonych dla dzieci z oddziałów zerowych, klas trzecich oraz szóstych.

Każde spotkanie rozpoczynał dyrektor Jarosław Zwierz przygotowaną prezentacją, która zawierała dotychczasowe osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze szkoły, jej zwyczaje i tradycje oraz ofertę przeznaczoną dla każdego poziomu nauczania. W swoim wystąpieniu dyrektor skupił się na nowoczesnej bazie dydaktycznej (pracownie językowe, pracownie przedmiotowe wyposażone w projektory i tablice multimedialne) oraz sportowej (nowa sala gimnastyczna, kompleks boisk oraz siłownia). Zwrócił uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa, który mógł zostać osiągnięty poprzez zastosowanie monitoringu przyjaznego w swojej architekturze terenu.

Dyrektor zapewnił licznie przybyłych rodziców wraz ze swoimi pociechami, że kadra pedagogiczna jest przygotowana do pracy z młodzieżą w wieku dojrzewania, jak i z najmłodszymi uczniami. Wieloletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje nauczycieli oraz indywidualne podejście do ucznia pozwoliło osiągnąć dużej liczbie uczniów zaszczytne tytuły laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wynik corocznego egzaminu gimnazjalnego zapewnia naszym absolwentom miejsca w najlepszych szkołach województwa a nawet kraju.

Na koniec prezentacji Jarosław Zwierz podkreślił, iż w naszej szkole uczniowie czuję się bezpiecznie, mają wsparcie pedagogów i mogą korzystać z szerokiej gamy zajęć pozalekcyjnych. Oferta została tak przygotowana, aby każdy uczeń znalazł coś dla siebie. Młodzi ludzie w naszej szkole mogą rozwijać swoje uzdolnienia językowe z zakresu języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Oprócz kół przedmiotowych i zajęć przygotowujących do egzaminu/sprawdzianu po szkole podstawowej można znaleźć w ofercie wiele atrakcyjnych zajęć: artystycznych, sportowych, rozbudzających wyobraźnię oraz zdolności manualne.

Po prezentacji rodzice i uczniowie udali się na specjalnie przygotowane dla nich zajęcia. Grupa nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zaprezentowała ciekawe doświadczenia, które pomagają zrozumieć procesy zachodzące w otaczającym nas świecie. Nauczyciele języków obcych zaprezentowali nowoczesne formy prowadzenia zajęć oraz metody wykorzystywane podczas lekcji w oddziale dwujęzycznym. Oprócz nauki przybyli goście mogli zobaczyć część oferty zajęć pozalekcyjnych. Brali udział w zajęciach koła teatralnego, mieli możliwość zabawy z chustą animacyjną oraz poznali harcerskie gry integracyjne. Na sali gimnastycznej, która jest areną zmagań drużyny Dekorglass Działdowo w tenisie stołowym, nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali zajęcia z tego coraz bardziej popularnego w naszym mieście sportu.

Kolejnym punktem było zwiedzanie stuletniego, a zarazem nowocześnie wyposażonego budynku szkoły. Uczniowie entuzjastycznie zareagowali na indywidualne, kodowane szafki oraz multimedialną gazetkę szkolną. Dyrektor zapewnił rodziców, że placówka od września będzie w pełni dostosowana do najmłodszych uczniów, a świetlica szkolna otwarta w dogodnych dla nich godzinach. Wszystkie oddziały w nowym roku szkolnym będą pracowały w systemie jednozmianowym, co spotkało się z zadowoleniem rodziców.

Na koniec dyrektor wraz z kadrą podziękowali za przybycie i zaprosili młodych gości do współtworzenia historii najstarszej szkoły polskiej na Mazurach.

admin2, 04-04-2017, odsłon: 245